Agroturystyka W Zielonym Spichlerzu zaprasza na wypoczynek w najpiękniejszym zakątku Podlasia. *** Zielony Spichlerz położony jest we wsi Czechy Orlańskie, w gminie Dubicze Cerkiewne. W pobliżu Puszcza Białowieska, czyli najlepiej zachowany las nizinny w Europie pełen grzybów oraz liczne szlaki rowerowe (Green Velo), zalew Bachmaty na rzece Orlance (możliwość wypożyczenia kajaku, łódki, roweru wodnego), przepiękna architektura drewniana wkomponowana w polno-łąkowy pejzaż, "miejsca mocy" (np. miejsce mocy "Poczujki" w Czechach Orlańskich), rezerwat przyrody "Jelonka". We wsi Werstok znajduje się jedna z najstarszych drewnianych cerkwi na Podlasiu (1768 rok), a w okolicznej Orli zachowana okazała ceglana synagoga. Gminna wieś Dubicze Cerkiewne może pochwalić się jednym z najbardziej unikalnych starych cmentarzy prawosławnych. Osoby zainteresowane kulturą prawosławną mogę także udać się do najważniejszego dla polskich wyznawców prawosławia miejsca pątniczego - św. Góry Grabarki. Latem w tej części Podlasia odbywa się całe mnóstwo festiwali muzycznych (Z wiejskiego podwórza, Noc Kupały, Peretocze, Basowiszcza, Rokowisko) i artystycznych (Wertep), w trakcie których można posłuchać najlepszej muzyki lub wziąć udział w warsztatach rękodzielnictwa i kulinarnych. Dla fanów kolejnictwa niezapomnianym doświadczeniem będzie wycieczka odremontowaną leśną koleją wąskotorową, która od stu lat przecina Puszczę Białowieską. Na wyciągnięcie ręki Podlasie w całej swojej krasie - z bogatą kulturą mieszkających tu od wieków Białorusinów. Zielony Spichlerz to zmodernizowany z zachowaniem tradycyjnych rzemiosł przedwojenny spichlerz przeniesiony znad Biebrzy. Jest to część gospodarstwa typu skansenowego, w którym znajduje się jeszcze 110 letni dom drewniany, a obecnie rekonstruowany jest drewniany, nadburzański spichlerz, adaptowany na saunę. Do Państwa dyspozycji jest cały Zielony Spichlerz - jeden duży pokój, aneks kuchenny i łazienka. W pokoju: dwa podwójne łóżka, stolik, szafki. W części kuchennej szafki, lodówka, płyta indukcyjna, czajnik bezprzewodowy. Zielony Spichlerz ogrzewany kominkiem typu "koza". Cena od osoby za dobę. Za cztery os. 200 zł/doba.
Czechy Orlańskie, hajnowski, Podlaskie
50
22.06.2018
Więcejolx.pl
Agroturystyka W Zielonym Spichlerzu zaprasza na wypoczynek w najpiękniejszym zakątku Podlasia. Zielony Spichlerz położony jest we wsi Czechy Orlańskie, w gminie Dubicze Cerkiewne. W pobliżu Puszcza Białowieska, czyli najlepiej zachowany las nizinny w Europie pełen grzybów oraz liczne szlaki rowerowe (Green Velo), zalew Bachmaty na rzece Orlance (możliwość wypożyczenia kajaku, łódki, roweru wodnego), przepiękna architektura drewniana wkomponowana w polno-łąkowy pejzaż, "miejsca mocy" (np. miejsce mocy "Poczujki" w Czechach Orlańskich), rezerwat przyrody "Jelonka". We wsi Werstok znajduje się jedna z najstarszych drewnianych cerkwi na Podlasiu (1768 rok), a w okolicznej Orli zachowana okazała ceglana synagoga. Gminna wieś Dubicze Cerkiewne może pochwalić się jednym z najbardziej unikalnych starych cmentarzy prawosławnych. Osoby zainteresowane kulturą prawosławną mogę także udać się do najważniejszego dla polskich wyznawców prawosławia miejsca pątniczego - św. Góry Grabarki. Latem w tej części Podlasia odbywa się całe mnóstwo festiwali muzycznych (Z wiejskiego podwórza, Noc Kupały, Peretocze, Basowiszcza, Rokowisko) i artystycznych (Wertep), w trakcie których można posłuchać najlepszej muzyki lub wziąć udział w warsztatach rękodzielnictwa i kulinarnych. Dla fanów kolejnictwa niezapomnianym doświadczeniem będzie wycieczka odremontowaną leśną koleją wąskotorową, która od stu lat przecina Puszczę Białowieską. Na wyciągnięcie ręki Podlasie w całej swojej krasie - z bogatą kulturą mieszkających tu od wieków Białorusinów. Zielony Spichlerz to zmodernizowany z zachowaniem tradycyjnych rzemiosł przedwojenny spichlerz przeniesiony znad Biebrzy. Jest to część gospodarstwa typu skansenowego, w którym znajduje się jeszcze 110 letni dom drewniany, a obecnie rekonstruowany jest drewniany, nadburzański spichlerz, adaptowany na saunę. Do Państwa dyspozycji jest cały Zielony Spichlerz - jeden duży pokój, aneks kuchenny i łazienka. W pokoju: dwa podwójne łóżka, stolik, szafki. W części kuchennej szafki, lodówka, płyta indukcyjna, czajnik bezprzewodowy. Zielony Spichlerz ogrzewany kominkiem typu "koza". Cena od osoby za dobę. Za cztery os. 250 zł/doba.
Czechy Orlańskie, hajnowski, Podlaskie
65
12.06.2018
Więcejolx.pl
We at Flatfy use cookies to improve quality of your overall browsing experience. By using our services you agree to our use of cookies.Learn more